Podle vědců má pro děti sdílení prostoru mnoho výhod. Naučí se společně žít, naučí se vytvářet komunitu, učí se argumentovat, komunikovat, ale také vycházet svému sourozenci vstříc. Ovšem většinou je v menších bytech nebo nevelkých domech sdílení pokoje pro oba nebo více sourozenců nezbytností.
·         Jak však takový pokojíček zařídit?
Je nutné předem vědět, co budete potřebovat. Jak rozdělit pokoj do jednotlivých zón, jak tam vystavit nábytek a vtěsnat všechno, co děti potřebují, jaký nábytek koupit, jak musí být funkční a jak dětem zařídit, aby byly dostatečně svobodné i v takto omezeném prostoru. To není jednoduchý úkol.

Vědecké studie americké státní univerzity v Ohiu prokázaly, že společné sdílení pokoje sourozence sbližuje. Ovšem musí být dodržena jistá pravidla. Tím hlavním je, že musí být všechno spravedlivé.

Podobně staré dvě děti si ve společném pokoji budou rozumět nejlépe

Nejvýraznějším plusem sdílení pokoje je, když jsou děti přibližně stejně staré, tedy přibližně do tří let věku rozdílu. Sourozenci jsou si poměrně blízcí a dokáží jednoduše vyjít nejenom spolu mezi sebou, ale také se společným prostorem. Hračky, které sourozenci mají, si mohou půjčovat
–          Kdy však může nastat problém?
Pokud se pokusíte udělat jeden pokojíček dětem, které jsou buďto výrazně věkově rozdílné, případně jsou úplně jiné povahy, případně mají odlišný denní rytmus.


Neutrální tóny

Pokud vyrábíte pokoj pro kluka a holku, nekombinujte Barbie a autíčka. Vsaďte na jednoduchost a barvy, které neurazí. Zemité odstíny jsou určitě skvělé řešení, případně přírodní dřevo. Každé dítě y mělo mít svůj psaní stůl nebo svůj koutek, kde bude mít svůj prostor. Křiklavé barvy rozhodně nejsou to pravé.

Zóny

Každý pokoj musí mát tři hlavní zóny: postel a místo na odpočinek, místo na práci, tedy stůl, židli a skříňku, a také prostor na hraní.