Pěstování ovoce se v naší zemi daří. V některých oblastech, například na Znojemsku a Břeclavsku, na Hané či v Polabí jsou k tomu velmi příhodné podmínky a někteří pěstitelé tu dosahují i rekordních výnosů. Největšímu zájmu se v tuzemsku těší jablka, ale i další ovoce nezůstává příliš pozadu, například hrušky, švestky, meruňky, broskve a černý rybíz.
Část sklizené úrody se ocitá na trhu v celistvé podobě, jsou ty nejlepší a nejkrásnější kousky, s nimiž se počítá v přímém prodeji, a ty méně hezké, ovšem kvalitativně vyrovnané, co se týče obsahu živin, pak končí ve formě polotovarů k dalšímu zpracování. Ovocné pyré a šťávy se pak stáčí do velkých přepravních nádob a po finální úpravě pasterizací se vše ukládá do sklenic nebo kartonových krabic.
Velkému zájmu zákazníků se dnes těší černý rybíz pro svůj velmi vysoký obsah vitamínu C a provitamínu A a oba vitamíny spolu s dalšími rostlinnými látkami jsou tu zachovány v podobě koncentrovaných stoprocentních džusů.
Co bychom ale měli vyzdvihnout a připomenout vám, abyste si uvědomili, jak je celý proces logistiky náročný, je konstrukce přepravních a skladovacích nádob. Jedná se o skladovací kontejner, tzv. IBC kontejner o objemu jednoho tisíce litrů a nosnosti pět tun. Kontejnery se skládají na sebe do výšky pěti vrstev a svým hranolovým tvarem zcela vyplňují skladovací prostor, což je mnohem výhodnější v porovnání s ocelovými válcovými barely, mezi nimiž je mnoho „hluchého“ nevyužitého místa.
Kontejnery jsou navíc skládací, lze je v případě, že nejsou momentálně využívány, složit do úhledné ploché desky a snížit tak nároky na skladovací prostor. Tvrzený plast na výrobu kontejnerů je velmi kompaktní a pevný a IBC kontejnery lze bez problémů udržovat v čistotě, což usnadňuje celý logistický proces a zároveň dobře působí na zákazníky, kteří přichází do přímého kontaktu s přepravními nádobami i s jejich obsahem.