Stárnutí patří mezi přirozená období v životě člověka. Nic s tím nenaděláme, musíme tedy zaujmout takový postoj, abychom své tělo a mysl udržovali v co nejlepší formě. Stárnutí samozřejmě nezastavíme, ale za pomoci nastolení zdravého režimu se můžeme alespoň udržet v lepší kondici a zmírnit nepříjemné projevy tohoto období.
Co tedy dělat, když se nám zhorší zrak. Je to zcela přirozený jev a brýle na blízko má opravdu mnoho lidí. Jedná se vetchozrakost a není ničím výjimečným, když přijde již po padesátce. Abyste své oči šetřili, měli byste je chránit před sluníčkem. V letním slunečném období tedy noste tmavé brýle. Oči vás nebudou pálit a slzet. Pokud vás trápí problém suchého oka, můžete používat vhodné oční kapky. Pomozte si také zdravou výživou. Zrak podpořte vitamínem A,B,C a E. Dopřejte si mrkev v jakémkoli množství. Do jídelníčku zařaďte ovesné vločky, slunečnicová nebo chia semínka.
U žen může nastat ve větší míře padání vlasů. I to je přirozeným jevem. Za úbytek mohou hormonální změny, které jsou součástí menopauzy. Nestahujte si vlasy do pevných culíků, a co nejméně noste pokrývky hlavy. Nepočítáme období zimy. Nepříznivě působí změny počasí. Zvlášť v zimě jsou vlasy náchylné k poškození. Používejte účinné kondicionéry. K poškození dochází také častým chemickým barvením. Ani tepelná úprava účesu vlasům neprospívá. Použitím žehliček nebo kulmy vlasy přepalujeme. Zkuste použít bylinné oplachy a vlasy po umytí pravidelně oplachujte. Příznivě působí odvar z řepíku, kopřivy nebo řebříčku. Uvidíte, že poznáte rozdíl. Už naše babičky používaly nálev z listí ořešáku. Je vhodný, ale pro osoby s tmavými vlasy.
Mnoho žen a mužů trápí stařecké skvrny. Nejčastěji je máme na rukou. Je to spíše estetický než zdravotní problém. Skvrny každý den potírejte šťávou z vymačkaného citronu. Po delším užívání skvrny zesvětlí.