Pro osoby s tělesným handicapem, seniory, pacienty po operacích či různých zraněních, a pro další osoby se zhoršenou mobilitou, není tak úplně snadné udržovat každodenní hygienu. Obzvláště tehdy, když mají k dispozici pouze vanu a nikoliv kout se snadným http://www.extra.cz/sexperimentatorka-novy-konicek-prazaku-za-snadnym-sexem-jezdi-na-vesnici-kde-lovi-naivni-holky přístupem a možností osprchovat se.
Ve vaně je pro výše zmíněné osoby těžké posadit se, umýt se a zase vstát. Nejen, že by se mnozí z nich z vany nedostali, ale navíc ještě hrozí uklouznutí, pád a zranění. Prostě, kdo má jenom vanu, potřebuje pomocníka. Může to být některý člen rodiny, který s hygienou pomáhá; ovšem to si nemůže dovolit každý. Jsou například důchodci, kteří žijí sami a rodinu mají daleko, anebo nemají vůbec nikoho. Jak si počínat v takovém případě?
Řešení je samozřejmě možné. Je tu totiž další pomocník, který se jmenuje sedátko na vanu pro seniory . A senior si s ním bude připadat naprosto královsky. Doslova jako na trůně. Sedačka do vany zvýší polohu při umývání i při oplachování sprchou, a hlavně každý z ní bezpečně vstane a z vany se dostane ven.
Sedátek do vany je celá řada, a my si některé z nich představíme:
- Hliníkové vanové sedátko – protože je velmi levné, poskytuje ekonomické a rychlé řešení pro hygienu ve vaně. Je určen pro osoby se sníženou pohyblivostí. Sedátko má pro větší pohodlí ergonomický tvar a protiskluzovou úpravu. Jeho montáž je velice snadná.
- Sedačka na vanu s rukojetí o rozměru 73×35 cm – ani tato sedačka není finančně příliš náročná. Díky boční rukojeti umožňuje snadný a pohodlný přístup do vany. Provádění hygieny je tak bezpečné i pro osoby, které mají potíže se stabilitou, udržením rovnováhy či koordinací pohybů. Sedačku je možné – díky posuvným nožičkám – používat pro různé rozměry van.
Komu by tyto dva typy sedaček do vany nevyhovovaly, může si obstarat ještě dokonalejší výrobky, a to vanové sedátko s opěrkou pro záda, anebo lavici s opěradlem a bočním madlem.